Doprava zdarma od 129 €
Doprava zdarma od 129 €
Vrátenie do  30 dní
Vrátenie do 30 dní
Viac ako 17.000 produktov
Viac ako 17.000 produktov

Tretorn

Zatvoriť filtre
od do
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Tvoj výber:
Pre daný filter sa nenašli žiadne výsledky!
Tenisové loptičky Tretorn Game Red Felt 2B

Tenisové loptičky
Tretorn Game Red Felt 2B

5,90 €
7,00 €
Ušetríte 16%
Tenisová loptička Tretorn PZT Serie+ Control (red can) - 18 x 4B

Tenisová loptička
Tretorn PZT Serie+ Control (red can) - 18 x 4B

123,90 €
190,00 €
Ušetríte 35%
Tenisové loptičky Tretorn Academy Orange Bag 36B

Tenisové loptičky
Tretorn Academy Orange Bag 36B

73,40 €
87,00 €
Ušetríte 16%
Tenisové loptičky Tretorn Red Felt Academy 3 36B
Tenisové loptičky Tretorn Red Felt Academy 3 36B

Tenisové loptičky
Tretorn Red Felt Academy 3 36B

66,40 €
76,00 €
Ušetríte 13%
Tenisové loptičky Tretorn PZT Serie + Control (red can) 4B

Tenisové loptičky
Tretorn PZT Serie + Control (red can) 4B

8,40 €
10,00 €
Ušetríte 16%

História značky Tretorn

Spoločnosť Tretorn bola založená v Helsingborgu vo Švédsku v roku 1891. Myšlienkou značky bolo od samého začiatku vytvoriť produkty, ktoré ľahko odolajú vrtošivému škandinávskemu počasiu. Z toho sa dá ľahko odvodiť, že všetky produkty s logom Tretorn musia byť vysoko odolné a vyrobené z tých najkvalitnejších materiálov. Spoločnosť však nezabúda ani na štýl, aby ich produkty vyhovovali obyvateľom vidieka aj miest. Ako o sebe hovorí značka – Tretorn má oslavovať štýl a praktickosť.

Tretorn je dnes jedným z najväčších výrobcov viacúčelovej nepremokavej obuvi a najväčšiu obľubu si získal práve z výroby gumákov. A práve gumáky boli prvým produktom, ktorý Tretorn vo veľkom vydal. V roku 1896 to bol skutočne jeden milión párov tohto typu obuvi.

Prvé tenisové loptičky

Značka sa pýši tým, že je priekopníkom v oblasti športovej obuvi, gumených čižiem a... tenisových loptičiek Tretorn už viac ako 120 rokov. V roku 1902, dva roky po uvedení prvých tenisiek, začali Henry Dunker a Tretorn vyrábať tenisové loptičky. Okamžite sa stali veľmi populárnymi a široko distribuovanými.

Inovácie a vývoj tenisových loptičiek

Spoločnosť sa však nezdráhala úspechu a pracovala na neustálom vylepšovaní svojich produktov. V roku 1946 Tretorn vyrobil tenisovú loptičku vyrobenú z púpavovej gumy. Takto vytvorená loptička bola na svoju dobu nielen experimentálna, ale aj inovatívna.

O pár rokov neskôr, v roku 1955, nastal čas na ďalšiu veľkú inováciu, pretože práve vtedy Tretorn predstavil tlakové a netlakové loptičky. Ide o presne ten istý typ loptičiek, ktoré sa dnes používajú na celom svete.

Veľmi dôležitým rokom v histórii spoločnosti, v tenisovom kontexte, bol rok 1977, keď tenisové loptičky vyrobené spoločnosťou Tretorn boli oficiálnymi loptičkami používanými počas finále Roland Garros.

O niečo neskôr boli predstavené prvé netlakové loptičky, ktorých výkon bol porovnateľný s tlakovými. Rýchlo sa stali pre spoločnosť obrovským úspechom, pretože boli uznávané v mnohých krajinách po celom svete. Tieto typy loptičiek sa predávali vo viac ako 80 krajinách a mali najvyššie tempo rastu predaja na svete.

V roku 2002 sa Tretorn stal oficiálnym sponzorom WTA a o desaťročie neskôr podpísal oficiálne partnerské zmluvy s niekoľkými turnajmi ATP a WTA World Tour vrátane Hamburgu, Štokholmu, Záhrebu a Båstadu.

Tretorn je teda značka, ktorá sa obrovským spôsobom zapísala do histórie tenisu a toho, ako tento šport vyzerá dnes. Spoločnosť pokračuje vo výrobe niektorých z najpokročilejších a najhranejších tlakových loptičiek na svete.

Ceny Netto!!!